PODZIEMIE NADZIEI

  • W kinie od:
    29 stycznia 2020
  • Czas trwania:
    85 min
  • Format:
    2D
Podziemie Nadziei to pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny o medycznej marihuanie w Polsce. Pomysł na film powstał w 2015 roku, kiedy w naszym kraju pojawili się pierwsi pacjenci leczący się tym kontrowersyjnym i zakazanym lekiem. Zdjęcia trwały ponad trzy lata.  Premiera miała miejsce na 18. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym WatchDocs Prawa Człowieka w Filmie, gdzie film zdobył nagrodę publiczności.

W ramach II edycji Festiwalu Na Faktach zapraszamy na pokaz filmu 29 stycznia 2020 o godz. 17.00. Gość wieczoru JAN BLUZ – reżyser. Po projekcji filmu spotkanie w sali konferencyjnej.


Medyczna marihuana to temat wciąż bardzo kontrowersyjny. Choć w teorii w Polsce zalegalizowano ją już w 2017 roku, to do dziś nie jest legalnie dostępna dla rodzimych pacjentów. Dlatego niestety wciąż większość tych, którzy chcą się w Polsce nią leczyć, muszą robić to nielegalnie i ryzykować konsekwencjami prawnymi. Nasz film pokazuje nie tylko drogę do legalizacji w Polsce i często tragiczne historie pacjentów, ale także naukowy aspekt problemu. Odwiedziliśmy z kamerą najważniejszych światowych naukowców w Hiszpanii i Izraelu badających kannabinoidy, oraz pokazaliśmy jak inne kraje rozwiązały problem dystrybucji medycznej marihuany, tak żeby była naprawdę dostępna, tania i dobrej jakości.

Chcemy by nasz film przyczynił się do zwiększenia świadomości polskiego społeczeństwa – nie tylko, jeśli chodzi o samo użycie kannabinoidów w medycynie. Bo politycy wciąż się boją marihuany – na tyle, że nie zezwalają pacjentom na uprawę na własny użytek, ani także na uprawy przez polskie instytuty i firmy. Przez to wciąż ci, którzy mogliby z niej skorzystać takiej możliwości nie mają.  (JAN BLUZ reżyser)

(info PATRONITE.PL)

Harmonogram kina

Repertuar Kina

Nasi partnerzy