PODRÓŻ PRZEZ KONCERTY FORTEPIANOWE BEETHOVENA -wielcy kompozytorzy

  • W kinie od:
    27 sierpnia 2020
  • Czas trwania:
    90 min.
  • Format:
    Napisy 2D
Kręcony na przestrzeni czterech lat i reżyserowany przez wielokrotnie nagradzanego Phila Grabskiego, film rejestruje pięć koncertów fortepianowych Beethovena w wykonaniu jednego z najlepszych pianistów naszych czasów – Leifa Ove Andsnesa (pomysłodawcy projektu A Beethoven Journey). W ciągu czterech lat nagrał on dla Sony wszystkie koncerty fortepianowe Beethovena i odbył z nimi światowe tournée.
Koncerty fortepianowe Bethovena to jedne z największych, najpiękniejszych i najtrudniejszych zestawów utworów na fortepian, jakie kiedykolwiek powstały. Każdego miło i łatwo się słucha, ale zagrać je – to już karkołomne zadanie. Najmniejsza pomyłka oznacza katastrofę.

PODRÓŻ PRZEZ KONCERTY FORTEPIANOWE BEETHOVENA w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury 27 sierpnia 2020 (czwartek) o godz. 15.30 w cyklu WACHLARZ SZTUKI


Czołowy pianista naszej ery, Leif Ove Andsnes, oferuje widzom możliwość spojrzenia na twórczość Beethovena od zupełnie nieznanej strony. Razem z Mahler Chember Orchestra odkrywamy nowy i świeży sposób prezentowania życia i twórczości wybitnego kompozytora, który ukształtował znany nam świat muzyki.

(info NA ŻYWO W KINACH)

Harmonogram kina

Repertuar Kina

Nasi partnerzy