NA ZAWSZE RAZEM

  • W kinie od:
    30 sierpnia do 1 września 2019
  • Czas trwania:
    107
  • Format:
    Napisy 2D
David ma 24 lata, dorywcze prace i młodzieńcze marzenia. W wolnych chwilach pomaga siostrze w opiece nad Amandą – uroczą 7- letnią, dziewczynką. Jeden dzień, jedna chwila zmienia ich dotychczasowe życie. Atak terrorystyczny w Paryżu zabiera Amandzie mamę i Davidowi siostrę. Oboje próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości mając tylko siebie nawzajem.

MFF w Wenecji – Nagroda Laterna Magica (Mikhaël Hers)
MFF w Tokio – Grand Prix i nagroda za najlepszy scenariusz (Mikhaël Hers, Maud Ameline)
Cezary 2019 – Vincent Lacoste – nominacja w kategorii najlepszy aktor

NA ZAWSZE RAZEM w Kinie KDK od 30 sierpnia do 1 września 2019


Jestem bardzo szczęśliwa, że zobaczyłam ten film. Jestem zachwycona. Już dawno nie widziałam filmu, w którym ludzie by się tyle przytulali, całowali, witali tak serdecznie, myśleli o sobie i w tak zwykły sposób dawali sobie wsparcie. Jestem urzeczona, mało jest takiego kina. Wszystko w tym filmie jest tak jak trzeba. Film dla ludzi, którzy chcą poczuć wspólnotę międzyludzką, pomimo tych strasznych rzeczy, które się dzieją.
Katarzyna Miller – psychoterapeutka / po pokazie na Dwóch Brzegach

Francuscy twórcy potrafią świetnie tragedię i bunt łączyć z liryzmem i humorem. Tak przecież zdarza się w życiu. Dowodem na to jest „Na zawsze razem”.
RZECZPOSPOLITA / Barbara Hollender

To obraz do bólu prawdziwy – o pustce, samotności i o tym, że w nas samych jest wielka siła.
WHATNEXT, Marta Ozimek

Wyreżyserowany przez Mikhaëla Hersa “Na zawsze razem” to dobra propozycja dla widzów szukających w kinie wzruszenia i podniesienia na duchu. Udowadnia, że coś, co zaczyna się tragedią, dzięki miłości może skończyć się czymś dobrym.
VIVA / Łukasz Kaliński

Jestem pod wielkim wrażeniem tak skromnego opowiedzenia historii bez pornografii cierpienia, bez atakowania dosłownością, a raczej koncentracją na człowieku. Kino, które nie chowa emocji, ale pokazuje ich złożoność i nie musi używać wykrzykników. Role są przetasowane, dużo pięknie złapanej ludzkiej impulsywności. Bez ckliwości, ceremoniałów, pompatycznych przemów. Kameralnie i lekko, ale nie deprecjonując emocji, czy je infantylizując.
Bernadetta Trusewicz

Harmonogram kina

Repertuar Kina

Nasi partnerzy