EMMA

 • W kinie od:
  13 do 18 marca 2020
 • Czas trwania:
  124 min.
 • Format:
  Napisy 2D
Wielbiona przez publiczność na całym świecie komedia Jane Austen o poszukiwaniu równości i śmiałym kroczeniu do happy endu. Oto nowa filmowa adaptacja „Emmy”. Piękna, mądra i bogata Emma Woodhouse jest królową swego sennego miasteczka, nie ma konkurencji, ponieważ nie dorównuje jej nikt. W tej błyskotliwej satyrze na podziały klasowe, Emma musi zmierzyć się z bólem dorastania oraz miłosnymi pomyłkami, zanim odnajdzie miłość, której zawsze pragnęła.

 

 • Niewielu autorów w historii literatury cieszy się taką pozycją, jaką ma do dziś Jane Austen, której powieści, a zwłaszcza komedie, należą do klasyki gatunku, a zarazem cieszą się nieśmiertelnością m.in. dzięki wciąż powstającym nowym ekranizacjom.
 • „Emma” została opublikowana w 1815 roku jako czwarta powieść Austen i jako ostatnia wydana za życia autorki. W momencie wydania książki wielkim sukcesem cieszyły się m.in. „Rozważna i romantyczna”, „Duma i uprzedzenie” oraz „Mansfield Park”. Ale to właśnie „Emma” uważana jest przez wielu za arcydzieło Jane Austen.
 • Silna osobowość, niezaprzeczalny urok i czar Emmy, a także sytuacje, do których doprowadzają jej intrygi, to tylko niektóre przyczyny ogromnej popularności książki. Inne – być może nie mniej ważne – to choćby pełnokrwiste postacie, z którym łatwo utożsamić się czytelnikowi/widzowi, oraz – przede wszystkim – humor.
 • – Historia Emmy jest fantastyczna dlatego, że ona sama jest fantastyczna, to opowieść o kimś, kogo możemy nazwać „królową balu” – mówi producent Graham Broadbent – Myślę, że to jedna z najlepszych powieści Jane Austen, ponieważ główna postać nie jest kimś, przy kim czujesz się komfortowo. Aż do momentu, w którym jednak poznajemy ją lepiej i zaczynamy ten komfort odczuwać. „Emma” to klasyk, dlatego zasłużyła, by młodzi ludzie ją poznali, bo chociaż jest tym klasykiem, to jest zarazem niezwykle współczesną historią.
 • (info TYLKO HITY)

 

Harmonogram kina

Repertuar Kina

Nasi partnerzy