ART BEATS: NAPOLEON. W IMIĘ SZTUKI

  • W kinie od:
    28 września 2022
  • Czas trwania:
    100 min.
  • Format:
    Napisy 2D
Porywająca opowieść o jednej z najsłynniejszych postaci w historii. Wraz z Jeremym Ironsem, w towarzystwie wybitnych specjalistów, przyjrzymy się związkom władzy i sztuki, tak w epoce Cesarza, jak i współcześnie. Odwiedzimy m.in. Pinakotekę Brera w Mediolanie i paryski Luwr. 

ART BEATS: NAPOLEON. W IMIĘ SZTUKI w naszym Kinie w cyklu WACHLARZ SZTUKI W KINIE KDK 28 września 2022 (środa) o godz.18.15


W 2021 roku minęło 200 lat od śmierci Napoleona, jednego z najsłynniejszych mężczyzn w historii. Pragnął zostać pisarzem. Pasjami pochłaniał książki. Wielbił sztukę, świadom jej możliwości. Pożądał władzy i chwały, ale kierował nim także głód wiedzy oraz ambicja, by jego wizerunek kojarzono z wielkimi cywilizacjami przeszłości. Prace badawcze i wykopaliska, które Napoleon wspierał podczas kampanii wojskowych, przyczyniły się do imponujących odkryć, zaś grabieże prac z podbitych terenów – do powiększenia muzealnych zbiorów. Jego celem było edukować mieszkańców Cesarstwa przy pomocy obrazów, rzeźby, muzyki i teatru. Na podbitych terenach wprowadzał reformę szkolną, rewolucję urbanistyczną i architektoniczną i nowy, triumfalny sposób rozumienia klasycyzmu, styl empire.

(info NA ŻYWO W KINACH)

Harmonogram kina

Repertuar Kina

Nasi partnerzy