WYSTAWA NA EKRANIE: LEONARDO. DZIEŁA WSZYSTKIE

  • W kinie od:
    12 grudnia 2019
  • Czas trwania:
    106 min.
  • Format:
    Napisy 2D

Leonardo da Vinci to bez wątpienia najbardziej znany artysta wszechczasów. Jego geniuszowi poświęcono już niezliczone ilości dokumentów, programów telewizyjnych, reportaży i filmów fabularnych. Nadal jednak nie zbadano wystarczająco dokładnie najważniejszego elementu, który składa się na fenomen Leonarda – jego sztuki.

Phil Grabsky w swoim najnowszym filmie skupia się na niezrównanych rysunkach i obrazach Leonarda da Vinci. Dzieła Leonarda zostaną zaprezentowane po raz pierwszy na dużym ekranie w jakości Ultra HD. Widzowie zobaczą Mona Lisę, Ostatnią Wieczerzę, Damę z łasiczką i wiele innych obrazów. Niektóre z nich nigdy przedtem nie były prezentowane szerokiej publiczności.


Phil Grabsky już po raz drugi zajmuje się Leonardem. Jego pierwszy film z 2011 roku (inaugurujący cykl „Exhibition on Screen” jego pomysłu) omawiał tylko dzieła artysty z okresu mediolańskiego.

Film skupia się również na życiu Leonarda: jego wynalazkach, umiejętnościach rzeźbiarskich, militarnym doświadczeniu i talencie do polityki. Zaprezentowany w 500 rocznicę śmierci Leonarda da Vinci, dokument „Leonardo. Obrazy wszystkie” to pierwszy film, który w pełni przedstawia jego historię. Zdjęcia do filmu kręcono na całym świecie, również w Muzeum Narodowym w Krakowie.

(info NA ŻYWO W KINACH)

Harmonogram kina

Repertuar Kina

Nasi partnerzy