UKRYTA GRA

  • W kinie od:
    15 listopada 2019
  • Czas trwania:
    95 min
  • Format:
    Napisy 2D
Najnowsza produkcja Watchout Studio to pełen napięcia thriller szpiegowski. W czasie zimnej wojny amerykańskie tajne służby porywają genialnego matematyka, aby stanął do szachowego pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi. Międzynarodowy turniej w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki okazuje się jednak tylko przykrywką do szpiegowskiej gry, w której stawką jest uratowanie ludzkości przed zagładą nuklearną.

W filmie wystąpiła gwiazdorska międzynarodowa obsada, m.in. Bill Pullman, Robert Więckiewicz, Lotte Verbeek i Aleksiej Sieriebriakow.

(info NEXT FILM)


Lata 60., amerykański sen zamienia się w koszmar, radzieckie wojska płyną w stronę Kuby, Nikita Chruszczow grozi atakiem nuklearnym. Napięcie między USA a ZSRR sięga zenitu. W Warszawie do szachowej rozgrywki przygotowuje się dwóch arcymistrzów: Amerykanin i Rosjanin. Nie będzie to zwykły mecz, w rozgrywce biorą udział bowiem nie tylko mistrzowie szachowi, ale też kontrwywiady wojskowe USA i ZSRR. Świat wstrzymuje oddech, obawiając się wybuchu wojny nuklearnej, zaś Warszawa przeżywa niespotykane wydarzenie zorganizowane w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki. Uczestnicy i widzowie turnieju doświadczają chwil grozy już na samym jego początku, gdy okazuje się, że w zespole arcymistrza Johna Konigsberga brakuje… Johna Konigsberga.

Konigsberg umiera nagle na trzy dni przed pojedynkiem, a zastąpić go ma nadużywający alkoholu zapomniany geniusz Joshua Mansky – tak świat przypomina sobie po latach o cudownym dziecku szachów z początku XX wieku. Losy rozgrywki ważą się do samego końca. Co wydarzy się podczas tego spotkania? Kto okaże się prawdziwym zwycięzcą? Jedno jest pewne: Joshua Mansky rozegra pojedynek życia decydujący o historii świata.

«Ukryta gra» to kino z pogranicza thrillera szpiegowskiego i political fiction. Naszym celem nie było budowanie bezpośrednich porównań czy analogii do bieżących wydarzeń społeczno-politycznych, a opowiedzenie ekscytującej historii. Wątek szpiegowski, napięcie między mocarstwami i ryzyko konfliktu nuklearnego to tematy, które mimo upływu lat nie tracą na aktualności.   Łukasz Kośmicki, reżyser i scenarzysta

(info NEXT FILM)

Harmonogram kina

Repertuar Kina

Nasi partnerzy