TUTANCHAMON: OBLICZE BEZ MASKI

  • W kinie od:
    19 maja 2022
  • Czas trwania:
    80 min
  • Format:
    Napisy 2D
EgiptDolina Królów.
26 listopada 1922 roku, archeolog i egiptolog Howard Carter, dokonał niezwykłego odkrycia. Tego dnia po raz pierwszy otworzył grobowiec faraona Tutanchamona. Komora grobowa, wypełniona przeróżnymi przedmiotami, zachowana była w nienaruszonym stanie.
Z okazji stulecia tego niezwykłego wydarzenia, przedstawiamy nowy film z cyklu Art Beats – Wielka Sztuka w Kinie. TUTANCHAMON: OBLICZE BEZ MASKI po raz pierwszy na wielkim ekranie! To niezwykła, filmowa okazja, by poznać prawdziwe oblicze tajemniczego faraona. Widzowie będą mogli z bliska obejrzeć 150 przedmiotów ze skarbca Tutanchamona i szczegółowo prześledzić proces tworzenia wyjątkowej wystawy poświęconej dziejom Złotego Króla.
TUTANCHAMON: OBLICZE BEZ MASKI w naszym Kinie w cyklu Wachlarz Sztuki 19 maja 2022 (czwartek) godz.18.00

Tutanchamon to imię, które stało się częścią zbiorowej wyobraźni ludzi na całym świecie. Przywołuje to, co najbardziej imponujące i tajemnicze w historii starożytnego Egiptu: od piramid po budzącą grozę klątwę. Od momentu odkrycia jego grobowca, faraon ten zyskał niemal status celebryty. Mało kto jednak łączy tę niezwykłą popularność z działaniami jego odkrywcy, Howarda Cartera. W czasach, w których archeolog dokonał swego odkrycia metody komunikacji masowej dopiero zaczynały raczkować, a mimo to o Tutanchamonie usłyszał cały świat.
TUTANCHAMON: OBLICZE BEZ MASKI odkrywa tę niezwykłą historię, zabierając nas w podróż do miejsc, w których wspomnienia dawnych egipskich bogów i władców są nadal żywe. Odwiedzimy Muzeum Egipskie w Kairze i przyjrzymy się z bliska przechowywanym na jego wystawach skarbom. Będziemy też towarzyszyć ekspertom w pracach konserwatorskich, podczas poszczególnych etapów przygotowywania wystawy. Wraz z drogocennymi skarbami Tutanchamona udamy się też do Los Angeles, Paryża i Londynu.

(info NA ŻYWO W KINACH)

Harmonogram kina

Repertuar Kina

Nasi partnerzy