SZALONY ŚWIAT LOUISA WAINA

  • W kinie od:
    29 kwietnia - 4 maja 2022 i 6-8 maja 2022
  • Czas trwania:
    111 min.
  • Format:
    Napisy 2D
Niesamowita historia życia i twórczości Louisa Waina – ekscentrycznego artysty-geniusza, który miał prawdziwego kota na punkcie kotów i swoją miłością do tych zwierząt zaraził całą Anglię, a z czasem cały świat. W roli głównej, w jednej z najciekawszych kreacji w karierze, etatowa gwiazda hitów Marvela – Benedict Cumberbatch („Dr Strange”, „Sherlock”). Nominowanemu do Oscara aktorowi na dużym ekranie partnerują, m.in.: nagrodzona Złotym Globem odtwórczyni roli Królowej Elżbiety II z serialu „The Crown” – Claire Foy, twórca globalnych przebojów „Jojo Rabbit” i „Thor: Ragnarok” – Taika Waititi oraz ikona mrocznego rocka, muzyk i kompozytor – Nick Cave. „The Electrical Life of Louis Wain” to chwytająca za serce, sensualna opowieść o miłości, szaleństwie, nieskrępowanej wyobraźni i zdumiewającym talencie mężczyzny, który – jak nikt przed nim w historii – wiedział i rozumiał… jak namalować kota.  

SZALONY ŚWIAT LOUISA WAINA w naszym Kinie w dniach 29 kwietnia – 4 maja 2022 i 6 – 8 maja 2022


Benedict Cumberbatch to jeden z tych aktorów, który naprawdę może zagrać wszystko. Gama jego możliwości rozciąga się z każdą rolą, bowiem genialny Brytyjczyk potrafi rozbawić publiczność do łez w jednej produkcji, by wystraszyć i powodować ciarki wzruszenia w następnej. Mimo trudnego do wymówienia nazwiska, które jest inspiracją do żartów dla wszystkich czołowych komików, którzy zapraszają go nieustannie do swoich programów, udało mu się podbić Hollywood i stworzyć markę artysty, który wcieli się w każdą postać.

Urodził się w artystycznej rodzinie – oboje rodzice Benedicta parali się aktorstwem, więc miał styczność z teatrem i sztuką od najmłodszych lat. Skończył prestiżowe szkoły w Manchesterze i Londynie i po zdobyciu wykształcenia grywał na deskach teatrów, a także w serialach i filmach wciąż czekając na przełom w karierze. Nastąpił on już w 2010 roku wraz z premierą serialu „Sherlock”, w którym wcielił się w kultowego londyńskiego detektywa z kart powieści Arthura Conana Doyle’a. Rola współczesnego Sherlocka Holmesa przyniosła mu deszcz branżowych nagród i ogromną popularność, którą pracowity aktor od razu przekuł w sukces.

Nie musiał długo czekać, by upomniało się o niego Hollywood. Rolami w oscarowych filmach „Szpieg” i „Zniewolony. 12 Years a Slave” czy hitowym „Star Treku” wpisał się w świadomość masowej publiczności. Jedną z najbardziej zaskakujących ról w jego karierze był Smaug w blockbusterze „Hobbit: Pustkowie Smauga”. Aktor nie tylko użyczył głosu przerażającemu smokowi, ale naprawdę wcielił się w niego dzięki technologii motion capture. Nagrania, na których widać ogrom pracy, który Cumberbatch włożył w tę postać, dostępne są w serwisie YouTube – na przykład tutaj: https://youtu.be/sXN9IHrnVVU. Przypieczętowaniem ogromnej popularności aktora jest bez wątpienia kontrakt z Marvelem – od 2016 roku wciela się on w Doktora Stephena Strange’a w największym komiksowym uniwersum filmowym. Jeszcze w tym roku zobaczymy go w tej roli w wyczekiwanej produkcji „Doktor Strange w multiwersum obłędu”.

(info KINO ŚWIAT)

Harmonogram kina

Repertuar Kina

Nasi partnerzy