KŁAMSTEWKO

  • W kinie od:
    21 - 25 luty oraz 7- 8 marzec 2020
  • Czas trwania:
    98 min.
  • Format:
    Napisy 2D
„Kłamstewko” to pełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń opowieść o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i odwiedzić ją tłumnie pod pretekstem absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. 

Rewelacyjna Awkwafina, gwiazda filmu „Kłamstewko” w reżyserii Lulu Wang, otrzymała Złotego Globa dla Najlepszej Aktorki w komedii lub musicalu! W wyścigu po statuetkę pokonała m.in. Cate Blanchett oraz  Emmę Thompson. Wraz z Zhao Shuzhen, która wcieliła się w rolę babci,  Awkwafina stworzyła rewelacyjny duet, który porusza i bawi do łez. Ta komediowa perełka od studia A24 okrzyknięta została jednym z najlepszych filmów minionego roku przez takie tytuły jak New York Post, czy The Rolling Stone.


Awkwafina to wschodząca gwiazda Hollywood, którą mieliśmy okazję zobaczyć w takich hitach  jak „Ocean’s 8” u boku Sandry Bullock, Anne Hathaway i Heleny Bonham Carter, a także w „Bajecznie bogatych Azjatach”, czy „Jumanji”. Internet podbiła jednak znacznie wcześniej, gdy jako barwna feministyczna raperka wydała swój pierwszy singiel „My Vag” w 2012 roku, wdając się w polemikę ze znanym raperem Mickey Avalonem.

Zadziorna, walcząca ze stereotypami na temat kobiet i cudzoziemców raperka, okazała się także jedną z bardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia. Zadebiutowała w filmie „Sąsiedzi 2” w 2016 roku, po którym jej filmowa kariera zaczęła rozwijać się w zawrotnym tempie.  Po rolach w kasowych hitach „Ocean’s 8” i „Bajecznie bogatych Azjatach” wystąpiła w obsypanym nagrodami „Kłamstewku” Lulu Wang, w którym wcieliła się w rolę Billie, okrzykniętą przez Vanity Fair i Indiewire jedną z najlepszych kreacji minionego roku. Nominowana do blisko czterdziestu nagród, odebrała statuetki m.in. na Gotham Awards i Satellite Awards.

Niewiele brakowało a w roli Billie zobaczyliśmy kogoś innego. Lulu Wang, reżyserka „Kłamstewka”, początkowo sceptycznie nastawiona była do żywiołowej Awkwafiny mającej wcielić się w subtelną dziewczynę na rozstaju dwóch kultur, która próbuje odnaleźć się w pełnym humoru, rodzinnym kryzysie. Szybko jednak okazało się, że podobnie jak reżyserka filmu, Awkwafina ma chińskie korzenie, które pielęgnowała dorastając wraz z rodzicami w Nowym Jorku. Dzięki temu rewelacyjnie oddała nastrój absurdalnych rozterek, z którymi przychodzi się zmierzyć Billie, gdy chiński przesąd nie pozwala wyjawić prawdy na temat zdrowia jej ukochanej babci Nai Nai.

Harmonogram kina

Repertuar Kina

Nasi partnerzy