GREEN BOOK

  • W kinie od:
    5 do 10 kwietnia 2019
  • Czas trwania:
    130
  • Format:
    Napisy 2D
Oscar dla Najlepszego Filmu! Film Petera Farrelly’ego otrzymał aż trzy Nagrody Akademii:  Najlepszy Film, Najlepszy Aktor Drugoplanowy – Mahershala Ali, Najlepszy Scenariusz Oryginalny

Mahershala Ali jako wybitny jazzman i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera! Cudowna, pełna humoru i ciepła, prawdziwa historia niewiarygodnej przyjaźni, wielki zwycięzca Złotych Globów, laureat trzech Oscarów  w kinie KDK od 5 do 10 kwietnia 2019.

Drobny cwaniaczek z Bronxu zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. Ich wspólna podróż, pełna zaskakujących przygód, okaże się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.


Film, który pokochali widzowie na całym świecie, pokochała również Akademia!

„Z filmu Petera Farrelly’ego wychodzi się z uśmiechem od ucha do ucha, w głębokim przeświadczeniu, że świat – wbrew temu, co twierdził niegdyś Franc Maurer – jest do przyjęcia nawet na trzeźwo. Chyba żaden film od czasów „Nietykalnych” nie roztapiał widzowskich serc z równą skutecznością” – pisze o filmie Łukasz Muszyński z Filmweb. Równie wysoko film ocenia Małgorzata Steciak z Vogue, zauważając, że „Green Book” to „opowieść o niezwykłej przyjaźni, pod konwencją lekkiego kina drogi skrywająca przesłanie o tolerancji, które w dzisiejszych czasach wybrzmiewa wyjątkowo mocno”. Maciej Nycz z RMF FM ocenia, że „Ali i Mortensen dotknęli w tym filmie czegoś, co jest jednym z najważniejszych składników tzw. „magii kina”. Naprawdę rzadko można oglądać na dużym ekranie postaci, pomiędzy którymi jest tak nieprawdopodobna chemia, jak w tym przypadku”.

Trzy Oscary to dla „Green Booka” wisienka na torcie, po kilkudziesięciu nagrodach, jakie film zebrał na całym świecie (w tym trzech Złotych Globach). Dla Mahershali Alego to drugi Oscar w ciągu ostatnich trzech lat (pierwszego otrzymał za drugoplanową rolę w „Moonlight” Barry’ego Jenkinsa); od 24 lat żaden aktor nie został nagrodzony drugim Oscarem w tak krótkim odstępie czasu. Dla autorów scenariusza Petera Farrelly’ego, Briana Currie i Nicka Vallelongi to pierwsza złota statuetka w karierze.

(info M2 FILMS)

Harmonogram kina

Repertuar Kina

Nasi partnerzy