DOM GUCCI

  • W kinie od:
    26 listopada do 8 grudnia 2021
  • Czas trwania:
    165 min.
  • Format:
    Napisy 2D
Oto dziedzictwo, za które warto zabić. Nazwisko uważane za synonim bogactwa i stylu, władzy i namiętności. Nazwisko z podręczników historii. Ale będące również przekleństwem…

„Dom Gucci” w reżyserii Ridleya Scotta to opowieść o modowej dynastii, która stworzyła markę kojarzącą się na całym świecie z luksusem. Oszałamiający sukces rodzinnego biznesu zakończył się jednak spektakularnym krachem i zbrodnią, która wstrząsnęła nie tylko Włochami. „Blichtr, chciwość, seks, moda i ekskluzywna galanteria skórzana – czego więcej można chcieć?” – pisał Michael Gross („Model”) o książce, na której oparto scenariusz filmu. „The Wall Street Journal” podkreślał: „To wnikliwa kronika narodzin i upadku firmy”.

W rolach głównych występują laureaci Oscarów i aktorzy nominowani do tej nagrody: Lady Gaga (Patrizia Reggiani), Adam Driver (Maurizio Gucci), Jared Leto (Paolo Gucci), Jeremy Irons (Rodolfo Gucci), Al Pacino (Aldo Gucci), Salma Hayek (Pina Auriemma).

„Dom Gucci” inspirowany jest szokującą, prawdziwą historią rodzinnego imperium stojącego za włoskim domem mody Gucci. Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji, zemsty, zwieńczone w końcu morderstwem, pokazują, co znaczy nazwisko Gucci, ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną.

„Dom Gucci” w naszym kinie premierowo  od 26 listopada do 8 grudnia 2021


Reżyser Ridley Scott („Ostatni pojedynek”, „Marsjanin”, „Prometeusz”) mówił o swoim najnowszym filmie, że to przede wszystkim fascynująca historia rodzinna. – Dynastia Guccich była niemal włoską rodziną królewską w branży modowej i sama przyczyniła się do swojego upadku. Nie da się zaprzeczyć, że to nadzwyczaj interesujące. Lady Gaga („Narodziny gwiazdy”) – wcielająca się w filmie w Patrizię Reggiani, która odsiedziała wyrok za zlecenie zabójstwa swego byłego męża, Maurizia Gucciego – o kunszcie reżysera wyrażała się z najwyższym uznaniem: – Magia Ridleya polega na tym, że ma on mnóstwo artystycznych sposobów na to, by publiczność dobrze się bawiła. Jak tłumaczył Jared Leto, grający Paola Gucciego, to film nie tylko o rodzinie i o władzy: – To także film o pasji, sztuce, kreatywności i oczywiście o modzie. Poza tym, o lojalności i zdradzie. Byłem naprawdę zaszokowany tą historią i myślę, że publiczność też będzie zaskoczona…

Metamorfoza Lady Gagi w Patrizię budzi wśród fanów artystki wielkie poruszenie, ale i przemiana Jareda Leto („Blade Runner 2049”) w Paola jest szeroko komentowana. Podczas zdjęć, oboje już od świtu poddawali się skomplikowanym zabiegom charakteryzatorskim. Efekt jest imponujący!

(info FORUM FILM)

Harmonogram kina

Repertuar Kina

Nasi partnerzy