CO W DUSZY GRA 2D dubbing

  • W kinie od:
    23 do 26 maja 2021
  • Czas trwania:
    106 min
  • Format:
    Dubbing 2D
„Co w duszy gra” to opowieść o sensie życia i relacjach, jakie między sobą nawiązujemy. Historia o tym historia o tym dlaczego ludzkie życie jest wspaniałe i jak odnaleźć odpowiedzi na niektóre spośród najważniejszych życiowych pytań. „Ten film mówi, że trzeba zmienić punkt widzenia, nie koncentrować się na jednej rzeczy, a myśleć szerzej o tym, co życie może zaoferować nam i co my możemy zaoferować życiu”, mówi reżyser Pete Docter. Jak się okazuje, może też wcale nie chodzi o realizację swojego marzenia. „Nie chcieliśmy stworzyć filmu, wywołując w widzach poczucie, że muszą stawiać sobie jakiś konkretny, wielki cel”, mówi producentka Dana Murray. „To jest film dla wszystkich. Każdy może się z nim utożsamić.”

(info DISNEY)

CO W DUSZY GRA od 23 do 26 maja godz. 15.30


Filmowcy zaczerpnęli inspiracje dla podejścia do filmu i gry postaci z dwóch źródeł: twórczości angielskiego artysty i satyryka Ronalda Searle oraz sposobu animacji, który był zastosowany w disneyowskich „101 dalmatyńczykach” z 1961 r. W zakresie animacji wpływy Searle’a widoczne są w wyrazistych i bezpośrednich pozach na tle czystych kompozycji, które prowadzą oko widza poprzez scenę. Twórcy postawili na istotę eksponowania w danej chwili tylko jednego kluczowego elementu gry postaci aby ułatwić widzowi odbiór najważniejszych scen.

Jazz jest tak istotnym aspektem w filmie, że twórcy chcieli pokazać wszystkie występy muzyków z zachowaniem autentyczności. Uzyskanie aprobaty jazzmanów wymagało zaangażowania kilku działów oraz setek godzin pracy. Nagrano wiele godzin materiałów referencyjnych z różnych ujęć, w tym zbliżenia na ręce muzyków grających na fortepianie, saksofonie, kontrabasie i perkusji. „Wrażenie autentyczności gry Joego na fortepianie i Dorothei na saksofonie to jeden z najważniejszych punktów występu. Oglądając to można zatracić się w muzyce – a przecież o to głównie chodzi”, wyznaje producentka Dana Murray.

 

Wybory w sferze wizualnej uzupełnia dwutorowe podejście do muzyki. „Nominowany do nagrody GRAMMY® Jon Batiste – wokalista, kompozytor, autor piosenek, lider orkiestry jazzowej i muzyczny geniusz – wyprodukował elementy jazzowe podkreślające szorstkie, nowojorskie piękno filmu”, wyjaśnia Murray. „Kiedy w filmie widzimy ręce Joego na klawiaturze, to tak naprawdę gra Jon. Animatorzy studiowali materiały referencyjne pokazujące Jona przy pianinie, aby uchwycić każdy szczegół jego gry – od sposobu poruszania palcami, po oddychanie”.

„Z kolei za muzykę w filmie »Co w duszy gra« odpowiadają Trent Reznor i Atticus Ross z Nine Inch Nails”, mówi dalej Murray. „Jest taka eteryczna. Ten kontrast jest niezwykle ciekawy. I jest to w przypadku Pixara wybór bardzo nietypowy. Nigdy wcześniej tego nie robiliśmy. To połączenie niezwykle mi się podoba”.

(info DISNEY)

Harmonogram kina

Repertuar Kina

Nasi partnerzy