BO WE MNIE JEST SEKS

  • Czas trwania:
    105 min
  • Format:
    2D

Film  opowiada o Kalinie Jędrusik, która uważana była za skandalistkę polskiego kina i estrady w czasach PRL. „Bo we mnie jest seks” to ważny fragment z jej życia, który utwierdza w przekonaniu, że Kalina Jędrusik jest jedną z największych ikon polskiej popkultury. To historia blasków, cieni, wzlotów i upadków jej zawrotnej kariery. Wydarzeniom z życia Jędrusik towarzyszy atmosfera szalonej zabawy środowiska ówczesnej śmietanki towarzyskiej. 

” BO WE MNIE JEST SEKS”  z zachwycającą i nagrodzoną na Festiwalu w Gdyni, Marią Dębską w roli głównej, której na ekranie partnerują Krzysztof Zalewski, Leszek Lichota, Borys Szyc oraz Bartłomiej Kotschedoff w naszym Kinie pokazy przedpremierowe od 12 listopada, pokazy premierowe od 19 listopada 2021.Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków.  

I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina Jędrusik (Maria Dębska) – zjawiskowa aktorka i piosenkarka, która wnosi koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Kusi wdziękiem i seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie. Oto pierwsza seksbomba PRL-u, zwana polską Marilyn Monroe. 

Kalina nie chce się wpisywać w ówczesny model kobiety. Żyje na własnych zasadach, co nie zawsze podoba się pruderyjnemu społeczeństwu i niektórym przedstawicielom władzy. Liczne skandale, życie w miłosnym trójkącie z mężem Stanisławem Dygatem (Leszek Lichota) i Luckiem (Krzysztof Zalewski), kontrowersyjne wypowiedzi i epatujące seksapilem stroje sprawiają, że Kalina zyskuje także miano naczelnej skandalistki PRL. A przecież największy skandal z jej udziałem dopiero się zacznie…

(info NEXT FILM)

Harmonogram kina

Repertuar Kina

Nasi partnerzy