BLUEBACK 2D dub

  • W kinie od:
    21-26 kwietnia 2023
  • Czas trwania:
    102 min.
  • Format:
    Dubbing 2D
„Blueback”: Mia Wasikowska i Eric Bana wyruszają na ratunek rafie koralowej!

„Blueback” to inspirująca opowieść o dojrzewaniu, z zachwycającym swą różnorodnością oceanem w tle. Film w reżyserii Roberta Connolly’ego („Susza”), został zrealizowany na podstawie książki popularnego australijskiego pisarza Tima Wintona (w Polsce znane są jego powieści „Jeźdźcy” oraz „Oko i błękit”).

Mia Wasikowska („Alicja w Krainie Czarów”, „Jane Eyre”), która chętnie podkreśla swe polskie korzenie, objęła rolę głównej bohaterki, Abby, w wieku dorosłym. Nie kryła, że po prostu zatraciła się we wszystkich scenach kręconych w oceanie: – Uwielbiam wodę i zawsze dobrze się w niej czuję. Na potrzeby filmu nauczyłam się nurkować, czego nigdy wcześniej nie robiłam – zdradziła.

BLUEBACK w naszym Kinie od 21 do 26 kwietnia 2023. Polecamy na obchody DNIA ZIEMI.


Abby mieszka w Australii, nad przepiękną zatoką o wyjątkowym ekosystemie. Jako wielka miłośniczka nurkowania, od dzieciństwa przyjaźni się z niezwykłą rybą – niebieskim grouperem, któremu nadała imię Blueback. Jej idealne z pozoru życie zostaje jednak zakłócone. Abby i jej mama muszą walczyć nie tylko o ocalenie Bluebacka i rafy koralowej, ale i o to, by cała okolica zachowała swój unikatowy charakter, zagrożony przez bezwzględny biznes.

(info FORUM FILM)

Harmonogram kina

Repertuar Kina

Nasi partnerzy