ART BEATS: TINTORETTO – WENECKI BUNTOWNIK

  • W kinie od:
    27 listopada 2019
  • Czas trwania:
    90 min.
  • Format:
    Napisy 2D

„Tintoretto – wenecki buntownik” powstał z okazji 500 rocznicy urodzin najwybitniejszego artysty włoskiego renesansu, Jacopa Robustiego, znanego jako Tintoretto (był synem farbiarza tkanin, stąd jego przydomek, wł. Farbiarczyk). Ten film to propozycja nie do odrzucenia dla wszystkich miłośników sztuki, Włoch i/lub Heleny Bonham Carter.

Giuseppe Domingo Romano śledzi dzieje życia Tintoretta, rozwój jego kariery artystycznej, a także rywalizację z dwójką innych, wybitnych malarzy z XVI-wiecznej Wenecji – Tycjanem i Paolo Veronesem. Wraz z reżyserem odkryjemy renesansową Wenecję, zachowaną na fascynujących obrazach Tintoretta.

ART BEATS: TINTORETTO WENECKI BUNTOWNIK 27 listopada 2019 (środa) w cyklu WACHLARZ SZTUKI W KINIE KDK


Tintoretto, prekursor włoskiego baroku swe dzieła tworzył szybko, często impastowo, w charakterystycznej kolorystyce z akcentami ciemnej czerwieni, fioletu, czerni.

W filmie wystąpi również Peter Greenaway („The Pillow Book”, „8 i pół kobiety”, „Nightwatching”), brytyjski reżyser i scenarzysta, artysta malarz, jeden z najbardziej cenionych i kontrowersyjnych twórców filmowych, w którego dziełach widać wyraźny wpływ malarstwa renesansu i baroku.

(info NA ŻYWO W KINACH)

Harmonogram kina

Repertuar Kina

Nasi partnerzy